top of page
Andero_Kalju_2024.JPG

MINUST

Hei!

 

Olen Andero Kalju ning tegutsen kirglikult foto ja video valdkonnas juba üle 8 aasta. Nooremas eas tegelesin erinevate valdkondadega nagu ekstreemsport, robootika jpm, kuid siiski jäi alati miskit puudu – loomingulise poole välja elamine. Müüsin enda kaua ehitatud mootorratta maha, et soetada enda esimene kaamera. See lüke ühendas minu jaoks huvi tehnika vastu ning loomingulise väljendusvajaduse. Järgmise sammuna tundus ainuõige otsus õppida fotograafiat edasi ka kõrgkoolis. Omandasin Kõrgemas Kunstikoolis Pallas fotograafia eriala 2019. aastal, kus pälvisin ka Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu stipendiumi parima lõputöö eest. Fotograafiaga siiski asi ei piirdunud, vaid paralleelselt hakkas huvi pakkuma ka video produktsioon ja visuaalide loomine läbi liikuva pildi.

Olen osalenud rahvusvahelistel reklaamivõtetel, teinud reklaamklippe erinevatele ettevõtetele ja loonud VR tuure. Suuremad kliendid, kellega olen koostööd teinud on: Audi, Volkswagen, Škoda, Respo, Olerex, Cuba Films ja Kaitseliit.

Pean ennast foto- ja videograafia valdkonnas küllaltki mitmekülgseks ja usun, et tugeva kogemuste baasi annab just projektide varieeruvus. Eelistan pigem just erisuguseid projekte, kuna see lisab rohkem värvi, teadmisi, oskusi ja võimalusi. Samuti pean väga oluliseks tihedat koostööd ja personaalsust. Põhiprojektide kõrvalt meeldib mulle ka teisi aidata ning enda teadmisi jagada, tekitades noortes huvi loomingulisuse vastu. Korraldan ka aeg-ajalt droonikoolitusi ning annan loenguid rakenduskõrgkoolis.

2021. aastal pälvisin ka Kultuuri Tegu 2020 Tuleviku Tegija auhinna.  

Tihtipeale tegutsen üksinda, kuid suuremate projektide korral meeldib kaasata ka tiimi.

Hüppa pardale, kui soovid minuga koostööd teha ning luua järgmine köitev visuaal.

bottom of page